Naš učenik Ensar Čehić predstavljat će Bosnu i Hercegovinu na 12. Evropskoj geografskoj olimpijadi (EGEO 2026) u Varni, Bugarska, koja će biti održana od 27. juna do 3. jula.
Tim povodom, ministrica za odgoj i obrazovanje KS, Naida Hota-Muminović, upriličila je svečani prijem za bh. tim i poželjela im sreću na ovom prestižnom takmičenju.
Ponosni smo na Ensarov ogroman uspjeh, trud i znanje kojim je obezbijedio mjesto među najboljim mladim geografima Evrope!
Posebnu zahvalnost upućujemo Općini Ilijaš i načelniku Amaru Dovadžiji na podršci i pomoći pri realizaciji Ensarovog odlaska na Olimpijadu. Njihova podrška mladim talentima i obrazovanju predstavlja značajan doprinos razvoju i afirmaciji uspješnih učenika.
SRETNO, ENSARE!
Želimo ti mnogo uspjeha, sjajne rezultate i nezaboravno iskustvo.