Danas je u prostorijama naše škole održan završni prezentacijski skup projekta „Terenska edukacija o kulturno-historijskom naslijeđu općine Ilijaš“.
O ciljevima, aktivnostima i dosadašnjim rezultatima govorio je Perica Mijatović, predsjednik Upravnog odbora Fondacije Starobosanski grad Dubrovnik.
Učenici su predstavili znanja i radove nastale tokom edukativnih posjeta Starobosanskom gradu Dubrovniku i nekropoli stećaka u Kopošićima, kao i kroz radionice organizirane u okviru ovog programa.
Skupu su prisustvovali i predstavnici UNDP-a i Evropske unije, koji su izrazili zadovoljstvo ostvarenim rezultatima te interes za očuvanje i promociju kulturno-historijske baštine općine Ilijaš.
Ponosni smo što je naša škola bila domaćin završne prezentacije ove značajne inicijative, jer je učenicima pružila priliku da na zanimljiv i interaktivan način prošire svoja saznanja o bogatoj prošlosti i naslijeđu svoga kraja.