NAŠI UČENICI NA PRVOM TAKMIČENJU AUTOMEHANIČARA I AUTOMEHATRONIČARA

U Sarajevu je održano prvo kantonalno takmičenje automehaničara i automehatroničara, gdje su učenici pet srednjih stručnih škola kroz praktičan rad pokazali svoja znanja i vještine.

 

Događaj je pružio uvid u nivo osposobljenosti za rad u realnim uslovima struke. Kroz dijagnostiku i otklanjanje kvarova, primjenu savremenih tehnologija i rješavanje konkretnih zadataka, mladi su pokazali spremnost za izazove koji ih očekuju nakon školovanja.

 

Našu školu predstavljali su Nezir Hodžić, Faruk Kozić i Berin Bukić, koji su učešćem stekli vrijedno iskustvo i unaprijedili svoje praktične sposobnosti.

 

Ovakva takmičenja doprinose jačanju stručnih kompetencija, samopouzdanja i pripremi učenika za buduće profesionalne zadatke.