MATURSKO VEČE GENERACIJE 2022–2026.

U petak, 19. juna 2026. godine, u Sportskoj dvorani „Rašid Buća“ održan je svečani ispraćaj maturanata i maturantica Srednjoškolskog centra „Nedžad Ibrišimović“ Ilijaš.

 

Kroz program prisutne su vodili učenici Hana i Malik, koji su svojim nastupom dodatno uljepšali ovu posebnu noć.

 

Svečanost je započela intoniranjem himne Bosne i Hercegovine, nakon čega su upućene riječi dobrodošlice maturantima, roditeljima, profesorima i gostima. Istaknuto je da ove godine školu završava 126 mladih ljudi spremnih za nove životne izazove i početke.

 

Maturantima se obratila direktorica škole Azra Bašić, uputivši poruke podrške i ohrabrenja u novim životnim izazovima, dok je načelnik općine Ilijaš Amar Dovadžija naglasio značaj ulaganja u mlade i obrazovanje.

 

Dodijeljene su diplome i priznanja učenicima koji su tokom školovanja ostvarili izuzetne rezultate, a u ime generacije prisutnima se obratila Merjem Matoruga.

 

Posebne emocije izazvao je nastup maturantice Meline Durmo, koja je pjesmom pozdravila svoju generaciju i posljednji put, kao učenica naše škole, stala pred publiku.

 

U nastavku večeri predstavljena su sva odjeljenja završnih razreda, a razrednici su učenicima uručili diplome i poželjeli mnogo sreće na putu koji je pred njima. 

 

Uz aplauze, osmijehe i poneku suzu, ispratili smo generaciju 2022–2026. i poželjeli joj uspjeh u svemu što slijedi.

 

Dragi maturanti, neka vas prate sreća, znanje i hrabrost. Sretno u novim životnim poglavljima!

 

Foto: Harun Avdukić